Az érem másik oldala

AZ ÉREM MÁSIK OLDALA (várandós csoport)

Kedves Édesanya!

Engedd meg, hogy felhívjam figyelmedet ÖSSZHANG Egyesület szülésre készülést támogató csoportjára.

Mi van az egyik oldalon? – Te, és a szülésed.

Mi van a „másik oldalon”? – A Babád, és a születés.

Ezek egyazon időben zajló, összefüggő, mégis teljesen elkülönülő élmények.

A találkozásaink abban segíthetnek, hogy miközben gömbölyödő pocakodban gyönyörködsz és készülsz életed egyik legmeghatározóbb eseményére, azt is megismerd és megértsd, hogy min megy keresztül a baba a gömbölyödő pocakban illetve a születése közben. Ez a tudás komoly irányadóvá és támasszá válik számodra abban, ahogy a Te szülésed és az Ő születése tervezésében haladsz majd előre.

A közös munka során óhatatlanul megérintődhetnek benned félelmek és fájdalmak is, amelyek saját születésed, esetleg korábbi szüléseid történetében gyökereznek. Ezek feldolgozása abban segít, hogy az előtted álló szülésben, ne béklyózzon le a tudatos és tudattalan emlékek, félelmek súlyos terhe, hanem képes legyél rugalmas tudatossággal benne lenni az OTT és AKKOR zajló eseményben.

A  tematika a következő lesz:

1. EGYÜTT BENT (Ismerkedés. A „kompetens magzat” fogalma, jelentése. Gondolatok és tapasztalatok a lelki köldökzsinór működéséről. Örömmel üdvözöljük anyai ösztöneinket!)

2. ELINDULÁS (Elmeséljük saját születésünk „legendáját”. Áttekintjük, mit jelent nekünk a változás. Hogyan vagyunk benne a változásban? Beszélgetünk születésről, mint változásról – a baba szemszögéből.)

3. ELAKADÁS (Az anyai jelenlét jelentősége a születésben. Lenyomatokban, mintákban rejlő korlátok, gátak kitapogatása.)

4. ELENGEDÉS és EGYÜTT KINT („Valaki útra vált belőlünk” – Elválás és találkozás. Gyász és öröm. Az aranyóra és a korai kötődés jelentősége.)

Helyszín:

az ÖSSZHANG Egyesület (Eger, Barkóczy u.11/A. 2. em. 4. 14-es kapucsengő).

Időpontok: szerda 9 - 12h.

A csoportokat az ÖSSZHANG KHE érvényes tagsági igazolvánnyal rendelkező tagjai kedvezményesen látogathatják.

A következő csoport tervezett indulása: 2014. február 19. 9h.

További csoportokra a jelentkezés folyamatos.

Jelentkezés, bővebb információ a 20/235-61-31 számon.

Szeretettel várlak:

Tolnay Katalin

mentálhigiénés szakember, a csoport vezetője