Szülésélmény feldolgozó csoport

JÖTTEM, SZÜLTEM – GYŐZTEM?

szülésélmény feldolgozását segítő csoport

A szülés egy nő életének meghatározó eseménye.

Ahogy gyermekeink sem egyformák, szüléseink története és élményanyaga is más és más.

Jó esetben megerősödtünk általa, mert megtapasztalhattuk fizikai és lelki erőnket; ösztöneink működését.

De vannak akár „több sebből is vérző”, erőtlenséget, fájdalmat, elbizonytalanodást, haragot keltő szülések. Ezek élményanyaga legtöbb esetben feldolgozatlan marad a gyermekágy ránk háruló feladatai közepette, pedig a legtöbb esetben össze is függnek az olyankor jelentkező rossz lelkiállapottal. Szélsőséges esetben akár a gyermekünkkel való bensőséges kapcsolatunk kialakítását és megélését is gátolja.

Ha úgy érzed, Te is hordozol hasonló élményeket és szeretnél könnyíteni rajtuk, Neked is szól ez a csoport.A közös munka során óhatatlanul megérintődhetnek félelmek és fájdalmak is. Ezek feldolgozására a résztvevőknek a csoporton kívül, egyéni beszélgetésen is van lehetőségük.

A munka várható menetrendje (Az aktuális csoporttagok egyéni igényének függvényében változhat)

Egyéni beszélgetés a csoportra való jelentjezés idején

Három egymást követő héten végzett csoportmunka

A csoportmunka folyamán jelentkező szükség esetén egyéni beszélgetések

A csoport vezetője:

Tolnay Katalin (mentálhigiénés szakember, az ÖSSZHANG Egyesület munkatársa)

Helyszín:

ÖSSZHANG Egyesület (Eger, Barkóczy u.11/A. 2. em. 4. 14-es kapucsengő).

Időpontok:

2013. márciustól, a jelentkezésektől függően várhatóan délelőtti időpontban.

Jelentkezés, bővebb információ a 20/235-61-31 számon.

A program aHeves Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház támogatásának köszönhetően ingyenes